right-svg-background left-svg-background

Aikataulu

 

KESKIVIIKKO 28.9.TORSTAI 29.9.PERJANTAI 30.9.LAUANTAI 1.10.

Pidätämme oikeuden muutoksiin. Seuraathan somekanaviamme mahdollisten muutosten varalta.

 

Lataa aikataulut TÄSTÄ.

KESKIVIIKKO 28.9.

 

 

 

 

H5 Battery club ++ Hosted by SuomiRäp

20.00 ovet
20.30-21.00 NIPPONI & NAPAKETTU
21.20-21.50 LEMFRECK (UK)
22.10-22.40 JAMI FALTIN
23.00-23.30 8TH MYTH & INVICTUS

Ennakkoliput Tiketistä

MAANALAINEN

20.30 ovet
21.00-21.40 KIHLAT
22.00-22.40 KIUSA

Ennakkoliput Tiketistä

O’CONNELL’S

20.00-20.40 VIMMA
21.00-22.00 OK:KO

Tapahtumaan on vapaa pääsy

OLYMPIA

20:00 ovet
20.45-21.20 VILMA JÄÄ
21.45-22.25 DISKOPUNK (SE)
22.50-23.50 22-PISTEPIRKKO

Ennakkoliput Tiketistä

SECRET SAUCEITY

20:00 ovet
20.30-21.10 RUISALO AMPING
21.30-22.10 MAA ILMASTA
22.30-23.15 HAVE YOU EVER SEEN THE JANE FONDA AEROBIC VHS?

 

Ennakkoliput myy Tiketti

TULLIKAMARI x SAMSUNG Galaxy ++ Hosted by YleX

19:30 ovet
20:00-20:30 BEYOND AWARENESS (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
20:30-21:15 CYAN KICKS (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
21:15-21:45 DIRT (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
21:45-22:20 STONED STATUES (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
22:25-22:55 DETSET (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
23:00-00:00 BRYMIR (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
00:15-01:00 MERTA (Klubi x SAMSUNG Galaxy)

Ennakkoliput myy Tiketti ja Lippu.fi

TORSTAI 29.9.

 

 

G LIVELAB

20:30 ovet
21.00-21.40 PK KERÄNEN & LEIJA LAUTAMAJA
22.00-22.40 MIKKO JOENSUU
23.00-00.00 CLEANING WOMEN

Ennakkoliput Tiketistä

H5 Battery club ++ Hosted by SuomiRäp

20:00 ovet
20.30-21.00 SLANI
21.20-21.50 SEBASTIAN NOTO
22.10-22.40 SAFIRA
23.00-23.45 BLACFLACO

Ennakkoliput Tiketistä

MAANALAINEN

21:00 ovet
22.00 PRETTY
23.00 HEAD FIRST
00.00 GIANT MAMMOTH

Ennakkoliput Tiketistä

O’CONNELL’S

20:00-20:40 PASTIS
21:00-22:00 RAIN DIARY (acoustic)

Tapahtumaan on vapaa pääsy

OLYMPIA ++ Alt Agency & Is This Art! esittää

19:30 ovet
20.00-20.30 PAMBIKALLIO
21.00-21.30 ANNA JÄRVINEN (SE)
22.00-22.30 LYYTI
23.00-23.30 YONA

Ennakkoliput Tiketistä

TELAKKA ++ Radio Helsingin Uusi Ääni -klubi

20:30 ovet
20.30-21.10 ELIA LOMBARDINI
21.30-22.10 ADA AIK
22.30-23.15 AHO

Ennakkoliput Tiketistä

TULLIKAMARI + SAMSUNG ++ Hosted by YleX

19.45 ovet
20.15-20.45 ERIKA SIROLA (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
20.45-21.15 OLIVERA (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
21.15-21.45 AVERAGEKIDLUKE (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
21.45-22.15 EGE ZULU (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
22.15-22.45 F (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
22.45-23.20 VIIVI (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
23.20-00.00 ANTTI AUTIO (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
00.00-00.45 ARPPA (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
00.45-01.30 HUORATRON (Klubi x SAMSUNG Galaxy)

Ennakkoliput myy Tiketti ja Lippu.fi

YO-TALO

20:00 ovet
20.30-21.00 BLOCK OF FLATS
21.20-21.50 WAKE UP FRANKIE
22.15-23.00 STEVE ’N’ SEAGULLS
23.30-00.30 SHIRAZ LANE

Ennakkoliput Tiketistä

PERJANTAI 30.9.

 

 

 

G LIVELAB

21:00 ovet
22.00-22.30 SUAD
22.45-23.30 POLYMOON
00.00-01.00 HIDRIA SPACEFOLK

Ennakkoliput Tiketistä

H5 Battery club ++ Hosted by SuomiRäp

21.00 ovet
21.45-22.15 VEPU
22.30-23.00 GLAYDEN
23.15-23.45 SONIA
00.00-00.30 TURISTI

Ennakkoliput Tiketistä

MAANALAINEN ++ Telmu ry esittää:

21.00 ovet
22:00-22.35 KATI
23.00-23.35 MUSTA HANHI
00:00-00.45 NGHTRDIO

Ennakkoliput Tiketistä

O’CONNELL’S

20.00-20.40 PÄÄSKY
21.00-22.00 AKKAJEE

Tapahtumaan on vapaa pääsy

OLYMPIA

21.00 ovet
21.45-22.15 FIGARO
22.30-23.00 MATRIARKAATTI
23.20-00.00 ELIAS GOULD
00.15-00.45 NELMA U
01.00-02.00 EEVIL STÖÖ

Ennakkoliput Tiketistä

SECRET SAUCEITY

20.30 ovet
21.15-21.45 ROKU ROUSU & THE I.O.N.S.
22.00-22.30 SUOSIKKI
22.45-23.15 MOSHIMOSHI

Ennakkoliput Tiketistä

TELAKKA

21:00 ovet
21.45-22.25 TY ROXY
22.45-23.25 KNIFE GIRL
23.45-00.30 VENIOR

Ennakkoliput Tiketistä

TULLIKAMARI x SAMSUNG Galaxy ++ Hosted by YleX

21.15 ovet
21.45-22.15 ROSA COSTE (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
22.15-22.45 MELO (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
22.45-23.15 PEHMOAINO (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
23.15-23.45 RAMSES II (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
23.45-00.15 ROBIN PACKALEN (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
00.15-01.00 COSTEE (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
01.00-01.45 CLEDOS (Pakkahuone x SAMSUNG Galaxy)
01.45-02.45 RONY REX (Klubi x SAMSUNG Galaxy)
02.45-04.15 DJ’t Anttipiootti & Kolkka

Ennakkoliput myy Tiketti ja Lippu.fi

 

YO-TALO ++ Radio Helsingin Korkeajännite-klubi

21.00 ovet
21.45-22.15 SARURU
22.35-23.10 KING SATAN
23.40-00.40 RUOSKA

Ennakkoliput Tiketistä

LAUANTAI 1.10.

H5 Battery club ++ Hosted by SuomiRäp

20.30 ovet
21.00-21.30 NUPPU OINAS
22.00-22.30 BABY BLU
23.00-00.00 TIPPA

Ennakkoliput Tiketistä

MAANALAINEN

20.30 ovet
21.00-21.30 LOOSERI
22.00-22.35 ANTIVALENT
23.00-00.00 LUNA KILLS

Ennakkoliput Tiketistä

O’CONNELL’S

20.00-20.40 THEILOU
21.00-22.00
TUHKA

Iltaan on vapaa pääsy

OLYMPIA

20.00 ovet
21.00-21:30 STONEGAZER
21.50-22.35 DEMONIC DEATH JUDGE
23.00-00.00 RYTMIHÄIRIÖ

Ennakkoliput Tiketistä

TELAKKA

20.00 ovet
21.00-21.40 OF WILD
22.00-22.40 MIIA JUNES
23.00-00.00 TERO-PETRI & KORVAAMATTOMAT

Ennakkoliput Tiketistä

PAKKAHUONE x SAMSUNG Galaxy ++ Hosted by YleX

19.00 ovet
20.00-20.35 CYRIL AWAKENS
21.00-21.35 NELLI MILAN
22.00-22.40 BUSINESS CITY
23.00-00.00 MALLA

Ennakkoliput myy Tiketti ja Lippu.fi

YO-TALO

20.00 ovet
20.30-21.10 PAHA JAMA
21.30-22.10 MC KOO
22.30-23.10 KOSMISET LISKOT
23.30-00.30 STEPA

Ennakkoliput Tiketistä