right-svg-background left-svg-background

WED 28.9.

 

 

G LIVELAB ++ Oulu2026 presents

20.30 doors
21.00-21.40 SOPHIA MITIKU
22.00-22.40 SEPIKKA
23.00-00.00 TUOMAS HENRIKIN JEESUKSEN KRISTUKSEN BÄNDI

Buy tickets from Tiketti

H5 Battery Club ++ Hosted by SuomiRäp

20.00 doors
20.30-21.00 NIPPONI & NAPAKETTU
21.20-21.50 LEMFRECK (UK)
22.10-22.40 JAMI FALTIN
23.00-23.30 8TH MYTH & INVICTUS

Buy tickets from Tiketti

MAANALAINEN

20.30 doors
21.00-21.40 KIHLAT
22.00-22.40 KIUSA

Buy tickets from Tiketti

O’CONNELL’S

20.00-20.40 VIMMA
21.00-22.00 OK:KO

Free entry

OLYMPIA

20:00 doors
20.45-21.20 VILMA JÄÄ
21.45-22.25 DISKOPUNK (SE)
22.50-23.50 22-PISTEPIRKKO

Buy tickets from Tiketti

SECRET SAUCEITY

20:00 doors
20.30-21.10 RUISALO AMPING
21.30-22.10 MAA ILMASTA
22.30-23.15 HAVE YOU EVER SEEN THE JANE FONDA AEROBIC VHS?

Buy tickets from Tiketti

TULLIKAMARI x SAMSUNG GALAXY ++ Hosted by YleX

19:30 doors
20:00-20:30 BEYOND AWARENESS (Klubi)
20:30-21:15 CYAN KICKS (Pakkahuone)
21:15-21:45 DIRT (Klubi)
21:45-22:20 STONED STATUES (Pakkahuone)
22:25-22:55 DETSET (Klubi)
23:00-00:00 BRYMIR (Pakkahuone)
00:15-01:00 MERTA (Klubi)

Buy tickets from Tiketti and Lippu.fi

THU 29.9.

 

G LIVELAB

20:30 doors
21.00-21.40 PK KERÄNEN & LEIJA LAUTAMAJA
22.00-22.40 MIKKO JOENSUU
23.00-00.00 CLEANING WOMEN

Buy tickets from Tiketti

H5 Battery Club ++ Hosted by SuomiRäp

20:00 doors
20.30-21.00 SLANI
21.20-21.50 SEBASTIAN NOTO
22.10-22.40 SAFIRA
23.00-23.45 BLACFLACO

Buy tickets from Tiketti

MAANALAINEN

21:00 doors
22.00 PRETTY
23.00 HEAD FIRST
00.00 GIANT MAMMOTH

Buy tickets from Tiketti

O’CONNELL’S

20:00-20:40 PASTIS
21:00-22:00 RAIN DIARY (acoustic)

Free entry

OLYMPIA ++ Alt Agency & Is This Art! esittää

19:30 doors
20.00-20.30 PAMBIKALLIO
21.00-21.30 ANNA JÄRVINEN (SE)
22.00-22.30 LYYTI
23.00-23.30 YONA

Buy tickets from Tiketti

SECRET SAUCEITY ++ Radio Helsingin Uusi Tampere -klubi

18.30 doors
19.00-19.35 SIR LISELOT
20.00-20.35 MARY ANN HAWKINS
21.00-21.45 EINARI STYLMANN

Buy tickets from Tiketti

TELAKKA ++ Radio Helsingin Uusi Ääni -klubi

20:30 doors
20.30-21.10 ELIA LOMBARDINI
21.30-22.10 ADA AIK
22.30-23.15 AHO

Buy tickets from Tiketti

TULLIKAMARI x SAMSUNG GALAXY ++ Hosted by YleX

19.45 doors
20.15-20.45 ERIKA SIROLA (Klubi)
20.45-21.15 OLIVERA (Pakkahuone)
21.15-21.45 AVERAGEKIDLUKE (Klubi)
21.45-22.15 EGE ZULU (Pakkahuone)
22.15-22.45 F (Klubi)
22.45-23.20 VIIVI (Pakkahuone)
23.20-00.00 ANTTI AUTIO (Klubi)
00.00-00.45 ARPPA (Pakkahuone)
00.45-01.30 HUORATRON (Klubi)

Buy tickets from Tiketti and Lippu.fi

YO-TALO

20:00 doors
20.30-21.00 BLOCK OF FLATS
21.20-21.50 WAKE UP FRANKIE
22.15-23.00 STEVE ‘N’ SEAGULLS
23.30-00.30 SHIRAZ LANE

Buy tickets from Tiketti

FRI 30.9.

 

 

G LIVELAB

21:00 doors
22.00-22.30 SUAD
22.45-23.30 POLYMOON
00.00-01.00 HIDRIA SPACEFOLK

Buy tickets from Tiketti

H5 ++ Battery presents

21.00 doors
21.45-22.15 VEPU
22.30-23.00 GLAYDEN
23.15-23.45 SONIA
00.00-00.30 TURISTI

Buy tickets from Tiketti

MAANALAINEN ++ Telmu ry esittää:

21.00 doors
22:00-22.35 KATI
23.00-23.35 MUSTA HANHI
00:00-00.45 NGHTRDIO

Buy tickets from Tiketti

O’CONNELL’S

20.00-20.40 PÄÄSKY
21.00-22.00 AKKAJEE

Free entry

OLYMPIA

21.00 doors
21.45-22.15 FIGARO
22.30-23.00 MATRIARKAATTI
23.20-00.00 ELIAS GOULD
00.15-00.45 NELMA U
01.00-02.00 EEVIL STÖÖ

Buy tickets from Tiketti

SECRET SAUCEITY

20.15 ovet
20.45-21.30 ROKU ROUSU & THE I.O.N.S.
21.45-22.15 SUOSIKKI
22.30-23.00 MOSHIMOSHI

Ennakkoliput Tiketistä

TELAKKA

21:00 doors
21.45-22.25 TY ROXY
22.45-23.25 KNIFE GIRL
23.45-00.30 VENIOR

Buy tickets from Tiketti

TULLIKAMARI x SAMSUNG GALAXY ++ Hosted by YleX

21.15 doors
21.45-22.15 ROSA COSTE (Pakkahuone)
22.15-22.45 MELO (Klubi)
22.45-23.15 PEHMOAINO (Pakkahuone)
23.15-23.45 RAMSES II (Klubi)
23.45-00.15 ROBIN PACKALEN (Pakkahuone)
00.15-01.00 COSTEE (Klubi)
01.00-01.45 CLEDOS (Pakkahuone)
01.45-02.45 RONY REX (Klubi)
02.45-04.15 DJ’t Anttipiootti & Kolkka

Buy tickets from Tiketti and Lippu.fi

YO-TALO ++ Radio Helsingin Korkeajännite-klubi

21.00 doors
21.45-22.15 SARURU
22.35-23.10 KING SATAN
23.40-00.40 RUOSKA

Buy tickets from Tiketti

SAT 1.10.

H5 Battery club ++ Hosted by SuomiRäp

20.30 doors
21.00-21.30 NUPPU OINAS
22.00-22.30 BABY BLU
23.00-00.00 TIPPA

Buy tickets from Tiketti

MAANALAINEN

20.30 doors
22.00-22.35 ANTIVALENT
23.00-00.00 LUNA KILLS

Buy tickets from Tiketti

O’CONNELL’S

20.00-20.40 THEILOU
21.00-22.00
TUHKA

Free entry

OLYMPIA

20.00 ovet
21.50-22.35 DEMONIC DEATH JUDGE
23.00-00.00 RYTMIHÄIRIÖ

Buy tickets from Tiketti

TELAKKA

20.00 doors
21.00-21.40 OF WILD
22.00-22.40 MIIA JUNES
23.00-00.00 TERO-PETRI & KORVAAMATTOMAT

Buy tickets from Tiketti

PAKKAHUONE x SAMSUNG GALAXY ++ Hosted by YleX

19.00 doors
20.00-20.35 CYRIL AWAKENS
21.00-21.35 NELLI MILAN
22.00-22.40 BUSINESS CITY
23.00-00.00 MALLA

Buy tickets from Tiketti and Lippu.fi

YO-TALO

20.00 doors
20.30-21.10 PAHA JAMA
21.30-22.10 MC KOO
22.30-23.10 KOSMISET LISKOT
23.30-00.30 STEPA

Buy tickets from Tiketti